foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Placówek Oświatowych w Grudusku

UWAGA !!!

Płatność za obiady do 10.06.2021r.

wyłącznie przelewem na konto bankowe,

nr rachunku:

80 8220 0004 0003 6357 2000 0060

Odbiorca:

Zespół Placówek Oświatowych

ul. Szkolna 2

06-460 Grudusk

W tytule przelewu należy wpisać:

Opłata za obiady za miesiąc ............

imię i nazwisko dziecka/ucznia,

klasa do której uczęszcza.

 

UWAGA!!!

PÓŁKOLONIE LETNIE W GRUDUSKU

 

Wójt Gminy Grudusk wraz z organizatorami informuje,

że w dniach od 05 lipca 2021r. do 16 lipca 2021r. organizuje

 

PÓŁKOLONIE LETNIE

dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat z terenu Gminy Grudusk

 

W programie przewidziane:

  1. Zajęcia kulturalno – oświatowe, gry i zabawy sportowe, zajęcia plastyczne, konkursy
  2. Atrakcyjne wyjazdy m.in.: Płock – Ogród Zoologiczny, rejs statkiem po Wiśle, Olsztyn – Multikino, Kraina Twórczej Zabawy – Warmiolandia Mądre Klocki, Mikołajki – Park Wodny Tropikana, Toruń – Planetarium, Żywe Muzeum Piernika, Warszawa (Leszno k/Warszawy) – Park Rozrywki Julinek…
  3. Zapewniamy ubezpieczenie dzieci, wykwalifikowaną kadrę, oraz wyżywienie dla uczestników (2 posiłki dziennie: śniadanie, dwudaniowy obiad, suchy prowiant)

 

CAŁKOWITY  KOSZT  PÓŁKOLONII – 500zł.

Liczba miejsc ograniczona – o zakwalifikowaniu na półkolonie decyduje kolejność zgłoszeń/zapisu.

Zapisów dzieci na półkolonie letnie można dokonać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Grudusku w godzinach 8:00 – 16:00 od poniedziałku do piątku.

Możliwość zapisów telefonicznych pod nr tel. 23 671 50 70 (w godz. 8:00 – 16:00).

Zapisu dziecka na półkolonie letnie należy dokonać w terminie do 25 czerwca 2021r. (piątek).

Zapraszamy do skorzystania z oferty półkolonii letnich. Państwa  dziecko w atrakcyjny i bezpieczny sposób spędzi wakacyjny czas.


 

OD 19 KWIETNIA 2021 r.

WZNAWIAMY

ZAJĘCIA SPORTOWE NA ORLIKU

W RAMACH PROJEKTU

„LOKALNY ANIMATOR SPORTU”

 

Na mocy postanowień Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, sport powraca na Orliki.

W ograniczonym zakresie, na ściśle określonych zasadach możliwa jest organizacja zajęć sportowych na obiektach otwartych.

W zajęciach może uczestniczyć maksymalnie 25 osób. Uczestnicy zobowiązani są do dezynfekcji rąk przed i po zajęciach. Między zajęciami niezbędna jest 15-minutowa przerwa.

 

Zajęcia będą organizowane od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 16.00 do 20.00.

 

Godziny zajęć dla poszczególnych grup:

16.00 – 16.45 – uczniowie szkół podstawowych

17.00 – 18.15 – uczniowie szkół ponadpodstawowych

18.30 – 20.00 – dorośli

 

Zachęcamy do udziału.


 

 

 


 

 

W październiku nasza szkoła wzięła udział w akcji „Kacha dla dzieciaka”. Polegała ona na zbiórce produktów (kaszek, deserków, mleka itp. ) dla niepełnosprawnych dzieci z Fundacji „Odzyskać Radość”  mieszczącej się  w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym w miejscowości Kraszewo – Czubaki.

 

Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli i rodziców udało nam się zebrać dużą ilość  produktów,  które 30 października delegacja nauczycieli przekazała do Fundacji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji i mimo tak trudnych warunków związanych z pandemią COVID – 19 zechcieli pomóc potrzebującym dzieciom.

Koordynator akcji Kinga Piotrowicz


 

Grupa uczniów klasy VIIa pod opieka p. S. Olszewskiej wzięła udział w I części etapu szkolnego „Konkursu wiedzy o Mazowszu” zorganizowanego przez  Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Dyrektora Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Polegał on na  realizacji projektu grupowego dotyczącego naszego regionu. Grupa chłopców (Kacper Borowy, Adrian Kijewski, Filip Smoliński, Gabriel Stryjewski) wykonała prezentację „Walory turystyczne Mazowsza” zaś grupa dziewcząt (Paulina Miłoszewska, Aleksandra Sawicka, Wiktoria Żebrowska) przedstawiła wybrane postacie związane z Mazowszem. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

Walory turystyczne Mazowsza

Ludzie związani z Mazowszem

Realizacja projektu jest przepustką do II części konkursu, którą jest test wiedzy o Mazowszu. Nasi uczniowie rozwiążą go 2 lutego 2021r. Wszystkim życzymy powodzenia!


 

 

W listopadzie dzieci oddziałów 0a i 0b oraz klas I-III naszej szkoły uczestniczyły w projekcie „EkoPaka”. Uczniowie podczas zajęć prowadzonych przez swoich wychowawców nauczyli się rozpoznawać materiały wielorazowe oraz jednokrotnego użytku. Dowiedzieli się, że omawiane na zajęciach materiały traktowane często jako bezużyteczne śmieci są cennymi materiałami, dlatego należy je segregować i powtórnie wykorzystywać. 

   

Dzieci dowiedziały się także, że produkcja takich substancji jak aluminium, szkło, czy tworzywo sztuczne pochłania ogromne ilości surowców kopalnych, dlatego przedmioty z nich wykonane powinny służyć człowiekowi przez długi czas albo być poddane recyklingowi. Na zajęciach uczniowie przeprowadzali doświadczenia, uzupełniali karty pracy, rozwiązywali krzyżówki, rebusy, poznawali surowce wtórne.

 

Na zajęciach nadawały śmieciom „drugie życie”: budowały ludka z drewnianych odpadów, maszynę z tworzyw sztucznych i robota z kartonów. Uczestnicy zajęć poprzez zabawę zdobyli nową wiedzę i z pewnością stali się bardziej świadomymi konsumentami.

 

 

Szkolny koordynator projektu Sylwia Olszewska

 


 


 

W piątek 30 października grupa 4- latków w naszym Punkcie Przedszkolnym obchodziła Dzień Dyni. Nasze przedszkolaki ubrane były na pomarańczowo. Ten dzień był wypełniony licznymi zabawami integracyjnymi. Przedszkolaki przystąpiły do dyniowych zawodów. Na początek były dyniowe kręgle a potem slalom dyniowy. Dzieci poznały też wiele ciekawostek na temat tego warzywa a także miały możliwość sprawdzenia jak dynia wygląda w środku

Dzieci wykonały też prace plastyczne a na koniec każde z nich otrzymało medal ,dyplom i słodki upominek za udział w zabawie.


 

Dnia 13 października 2020r., 13 uczniów klasy Ia Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Grudusku, złożyło ślubowanie pierwszoklasisty, stając się tym samym pełnoprawnymi uczniami. Uroczystość ślubowania i pasowania na pierwszaka ze względu na zaostrzenia sanitarne, odbyła się w klasie, bez obecności Rodziców. W uroczystości, obok głównych bohaterów, uczestniczyła Pani dyrektor Marlena Gałęziewska oraz wychowawczyni-Elżbieta Czajkowska. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Tradycyjnie nie zabrakło pocztu sztandarowego ze szkolnym sztandarem, na który uczniowie złożyli ślubowanie. Dzieci obiecywały, że będą pilnie się uczyć, wypełniać obowiązki ucznia tak, aby przynieść zadowolenie sobie i Rodzicom. Ślubowały godnie i kulturalnie się zachowywać oraz szanować wszystkich dorosłych, jak przystało na wzorowego ucznia tej szkoły. Na zakończenie uroczystości Pani dyrektor wręczyła uczniom dyplomy i upominki.

 


W dniu 13 października w Zespole Placówek Oświatowych w Grudusku odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia dzieci klasy pierwszej. Uczniowie przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się wytrwale piosenek i wierszy.  Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne oraz pokazały, że znają przepisy ruchu drogowego. Po części artystycznej złożyły ślubowanie, a Pani Dyrektor Marlena Gałęziewska dokonała aktu pasowania na ucznia symbolicznym ołówkiem. Na pamiątkę każdy uczeń otrzymał dyplom i pierwszą w życiu legitymację oraz skromny upominek.  

Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka, a słowa przyrzeczenia będą dla nich wskazówką na dalsze lata nauki.

 


 

1 października 2020 r., w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem”, po raz kolejny obchodzony jest „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków”.

  

W tym dniu, w Naszej szkole, odbyło się spotkanie pierwszoklasistów z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, szkole oraz na ulicy. Podczas spotkania zostały przedstawione i przypomniane zasady dotyczące bezpiecznego organizowania zabaw, poruszania się po drogach, zachowania się w stosunku do osób nieznajomych i zachowania się w domu pod nieobecność osób dorosłych. Funkcjonariuszki przypomniały także o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci zadawały pytania, na które panie policjantki bardzo chętnie odpowiadały. Na koniec spotkania, dzieci otrzymały upominki (opaski odblaskowe).

  

Ze względów bezpieczeństwa spotkania odbyły się oddzielnie w poszczególnych klasach.

 

 

  

Dnia 15 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Do akcji, której głównym celem jest uświadomienie dzieciom jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami -  przyłączyły się również przedszkolaki z grupy 5 – latków.

Dzieci obejrzały min. prezentację multimedialną „Jak skutecznie myc ręce”, wysłuchały rozmowy dwóch rękawiczek (brudnej i czystej),  dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Omówiły prawidłowy schemat mycia rąk i zastosowały go w praktyce.

Na zakończenie wspólnie wykonały plakat promujący mycie rąk - mamy nadzieję, iż ta umiejętność przekształci się w nawyk.


 

 

15 września w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.

Celem było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości.

Dzień Kropki jest to dzień odwagi, zabawy i odkrywania talentów.

Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – talent.

Tego dnia było kolorowo i bardzo radośnie.😄

 

 


 

Wesprzyj naszą gminę/ i spisz gospodarstwo rolne!

Rolnicy z naszej gminy/ liczymy na Was! Jeśli wszyscy weźmiecie udział w Powszechnym Spisie Rolnym, to mamy ogromną szansę na atrakcyjne nagrody dla naszych przedszkoli i szkół!

Szanowni Rodzice,

Wiadomość kierujemy do rodziców będących rolnikami, użytkownikami gospodarstw rolnych lub posiadających w swojej najbliższej rodzinie taką osobę.

Cały czas trwa Powszechny Spis Rolny. Jeśli do tej pory nie wypełnili Państwo formularza spisowego, może zadzwonić do Państwa rachmistrz w celu przeprowadzenia spisu. Rachmistrz może zadzwonić od poniedziałku do soboty w godzinach od 8.00 do 20.00.

Nadal można skorzystać z formularza online dostępnego na stronie https://spisrolny.gov.pl/ – najwygodniejszej formy przekazania danych. Wypełniając ankietę mogą Państwo samodzielnie, bez udziału osób trzecich, przekazać dane o swoim gospodarstwie. Wcześniejsze przygotowanie informacji o np. powierzchni działki, uprawach, nawozach znacznie usprawnia i przyspiesza wypełnianie formularza. Wsparcie i pomoc można uzyskać dzwoniąc na infolinię spisową pod numer: 22 279 99 99 w. 1.

Gmina, w której Państwo mieszkacie bierze udział w konkursie dla Gminnych Biur Spisowych w województwie mazowieckim.  Nagrodą dla zwycięskiej gminy jest aż 50 zestawów sportowych dla szkół i atrakcyjne zestawy edukacyjne dla przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej. Zasady konkursu są bardzo proste: nagrodę wygrywa gmina z najwyższym odsetkiem rolników spisanych samodzielnie przez Internet. Jeżeli do tej pory nie wypełnili Państwo formularza, nie ma na co czekać. Jego wypełnienie nie zabiera wiele czasu, natomiast z nagród może skorzystać wiele dzieci.

Jeżeli nie prowadzą Państwo gospodarstwa rolnego, ale w rodzinie, sąsiedztwie lub okolicy mają Państwo znajomych rolników, prosimy o przekazanie im informacji o konkursie. Każdy wypełniony formularz zwiększa szansę na wygraną atrakcyjnych nagród dla miejscowych szkół i przedszkoli.

Więcej informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020: https://spisrolny.gov.pl/

                                                                                              

Wojewódzkie Biuro Spisowe w Warszawie


 

 

Nasza szkoła w programie  „EkoPaka – zamykamy obieg surowców”

 

Nasza szkoła jest jedną z 30 szkół z województwa mazowieckiego, które biorą udział w programie edukacyjnym „EkoPaka – zamykamy obieg surowców” organizowanym przez INTERSEROH Organizację Odzysku Opakowań. Jest to program edukacji ekologicznej realizowany przez szkoły z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym.

 Do naszej szkoły dotarła edukacyjno-zabawowa paka poświęcona 8 surowcom: ALUMINIUM, DREWNO, SZKŁO, PAPIER, TWORZYWA SZTUCZNE, WIELOMATERAIŁOWE, BIOODPADY, ELEKTROODPADY. Materiały pomogą przybliżyć młodym ekolożkom i ekologom wszystkie surowce. Skąd się one biorą? Co z nich produkujemy? Co powstaje w wyniku recyklingu odpadów?

EkoPaka pozwoli wprowadzić najmłodszych odbiorców w zagadnienia ważne z punktu widzenia wychowania odpowiedzialnego i wrażliwego ekologicznie konsumenta.

Będzie pożytecznie, kolorowo i zabawnie. Edukacja ekologiczna dla najmłodszych już wkrótce u nas!

Zachęcamy do polubienia profilu programu EkoPaka na Facebooku: www.facebook.com/EkoPaka


 

 

Krzyżówka i wykreślanka

 

W tym konkursie liczyła się poprawność i szybkość odesłania prac.

 

Klasy I- III

 

Kinga Adamkowska

Zuzanna Kimona

Paulina Chrostowska

Patrycja Chrostowska

 

Klasy IV- VIII

 

Julia Kijewska

Adrian Kijewski

 

Zwycięzcom Gratuluję


 

Dzień Książki i Praw Autorskich

 

Internetowy konkurs polegał na udzieleniu 8 poprawnych odpowiedzi. Oto one:

1. 1995 rok

2. Edward Szymański

3. W Mezopotamii

4. Hieroglify to znaki pisma obrazkowego

5. Jan Gutenberg

6. Wynalazkiem XX wieku jest E-book

7. Liber

8. Prawa osobiste majątkowe.

 

Zwycięzcami w klasach I – III zostali:

 

Klaudia Piotrowska kl. I a

Jakub Kowalewski kl. II a

 

Zwycięzcami w klasach IV-VIII zostali:

 

Julia Kijewska kl. V a

Adrian Kijewski kl. VI a

Piotr Kaniewski kl. V c

 

Zwycięzcom Gratuluję


 

Wyniki konkursu „Sposób na książkę, sposobem na nudę” 

 

 

2021 Copyright Zespół Placówek Oświatowych w Grudusku Rights Reserved