foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Placówek Oświatowych w Grudusku

 

Babcia, dziadek- jak to dumnie brzmi. Dzieci uwielbiają swoich dziadków. Wśród współczesnych babć i dziadków są ludzie czynni zawodowo, a wśród nich fryzjerki, krawcowe, elektrycy, lekarze, nauczyciele, prawnicy i politycy, nawet głowy państw jednak nigdy nie odmawiają zabawy swoim wnukom…

Dzisiejsi dziadkowie są postępowi- nierzadko obsługa skomplikowanych urządzeń elektrycznych czy cyfrowych nie sprawia im problemu. Świetnie posługują się komputerem, znają obce języki. Uczą się i dokształcają na uniwersytetach III wieku.

Dziadkowie w oczach swoich wnuków są nie tylko ostoją spokoju i miłości, symbolizują oni w sobie ciągłość i więź rodzinną. To oni, gdy żyją, organizują święta i uroczystości. To oni godzą niejednokrotnie zwaśnione rodzinne strony. To do nich przyjeżdżamy by się wyżalić i poradzić, gdy mamy problemy  czy kłopoty. To dziadkowie niejednokrotnie wpływają bardzo emocjonalnie na nasze późniejsze losy. To oni uczą jak mamy żyć godnie. Z babcią możemy upiec ciasto, a z dziadkiem pójść na ryby. Dziadkowie to już nie staruszkowie. Dziadkowie to skarb. Uśmiech babci i dziadka ogrzewa serca wnuków każdego dnia, dlatego też tradycyjnie w stycznie obchodzimy ich święto- Dzień Babci 21 stycznia, natomiast Dzień Dziadka 22 stycznia.

Z tej okazji uczniowie klas 0- 3 przygotowali występy. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a babcie i dziadkowie ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem.

 

 

 

2022 Copyright Zespół Placówek Oświatowych w Grudusku Rights Reserved