foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Placówek Oświatowych w Grudusku

 

Dnia 14 maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie pod hasłem "IV PRZERWA NA CZYTANIE". Akcja realizowana jest w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".

Podczas dwóch długich przerw czytaliśmy nasze ulubione książki, zarówno w ciszy, jak i głośno, uważnie słuchając naszej koleżanki w roli lektorki. Tego dnia uczniowie przynieśli do szkoły swoją ulubioną książkę oraz poduszkę. Na kilkadziesiąt minut nasz szkolny korytarz zamienił się w wygodną czytelnię. Nie obyło się również bez kilku konkursów o tematyce książkowej, w których można było wygrać słodki upominek. Do akcji włączyły się również:

przedszkolaki,

zerówki”,

klasy I-III.

 

Najmłodsi czytelnicy naszej szkoły wysłuchali bajek w wykonaniu dziewcząt ze Szkolnego Koła Wolontariatu, pań wychowawczyń oraz koleżanki z klasy.

Okazuje się, że szkolna przerwa może być idealną okazją do czytania, a uczniowie nawet między szkolnymi dzwonkami potrafią się wyciszyć i efektywnie odpocząć. Książka jest do tego idealnym narzędziem. Z niecierpliwością czekamy na kolejne takie "przerwy na czytanie".

Organizacją akcji zajęły się szkolna bibliotekarka – pani Mirka oraz polonistka - pani Paulina.

 


2022 Copyright Zespół Placówek Oświatowych w Grudusku Rights Reserved