foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Placówek Oświatowych w Grudusku

 

We wtorek 30 kwietnia 2019 roku na trzeciej godzinie lekcyjnej brać uczniowska naszej szkoły zebrała się, aby uczcić 228 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Tegoroczne obchody tego święta to występ teatralny przygotowany przez uczniów klasy 4b pracujących pod kierunkiem p. K. Harnaszkiewicz. Grupa 17 osób zaprezentowała krótką 20 minutową jednoaktówkę pt. „Rozbitek”.

Mali aktorzy w scenkach kostiumowych odegrali historię tytułowego Rozbitka. Tenże (Danylo Naradka) wypłynąwszy z Polski w dniu uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w wyniku pechowego sztormu trafia na bezludną wyspę, gdzie po 25 latach zostaje uratowany przez statek polskiego Kapitana (Jakub Harnaszkiewicz) i dowiaduje się o zniknięciu Polski z map Europy.

Historia upadku konstytucji i rozbiorów Polski przekazana została nie tylko w dialogach, ale również w scenkach historycznych, gdzie Caryca Katarzyna Wielka (Julia Bobińska) spotyka się z Magnatami (Bartosz Radziejewicz, Daniel Jabłonowski i Miłosz Adamski) biorącymi udział w Targowicy oraz, gdzie Król Prus Fryderyk II Wilhelm (Dominik Zaborowski) rozmawia na temat planów zdrady Polski ze swoim Ministrem (Oskar Tański).

Całość występów uświetniła scenografia przygotowana przez uczniów klas 3 Gimnazjum pod czujnym okiem p. Z. Benbenkowskiej, jak również „pieśni trzeciomajowe” przygotowane przez najstarszą grupę młodzieży Chóru Szkolnego p. J. Rutkowskiej.

Na koniec programu odbył się QUIZ dla Uważnych – za każdą dobrze udzieloną odpowiedź można było wygrać lizaka.

 

Zapraszamy do galerii

 


 

2022 Copyright Zespół Placówek Oświatowych w Grudusku Rights Reserved