foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Placówek Oświatowych w Grudusku

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

„Nie tak ważne, żeby człowiek dużo wiedział,

ale żeby dobrze wiedział,

nie żeby umiał na pamięć, ale żeby rozumiał,

nie żeby go wszystko trochę obchodziło,

a żeby go coś naprawdę bardzo zajmowało.”                

                                                                                 Janusz Korczak

 

2 września 2019 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. O godzinie 8:30 w kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Grudusku została odprawiona uroczysta Msza Święta. Następnie przeszliśmy do hali sportowej, gdzie odbyła się część oficjalna – inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego, uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonała pani dyrektor Marlena Gałęziewska, witając zaproszonych gości, rodziców, pracowników szkoły oraz uczniów, a zwłaszcza pierwszoklasistów. Pani dyrektor życzyła całej społeczności szkolnej, aby nowy rok upływał w zdrowiu, spokoju i atmosferze dobrej, solidnej i uczciwej pracy, abyśmy każdego dnia pamiętali o uśmiechu, przyjaznym geście i dobrym słowie. Do nauczycieli zwróciła się z prośbą, aby nigdy w swojej pracy nie zapominali, że w całym procesie kształcenia, zawsze i ponad wszystko najważniejszy jest uczeń – jego dobro i bezpieczeństwo.  

W osiemdziesiątą rocznicę wybuchu II wojny światowej, pamięć poległych w obronie Ojczyzny, uczciliśmy minutą ciszy. Delegacja uczniów pod opieką pani Katarzyny Rykowskiej przeszła na cmentarz parafialny, gdzie złożyła kwiaty i zapaliła znicze na grobie nieznanego żołnierza.

Wójt Gminy Grudusk pan Marek Piotrowicz przywitał wszystkich zebranych i życzył owocnej pracy w nowym roku szkolnym.

Życzenia błogosławieństwa Bożego w nowym roku skierował do wszystkich zebranych Ksiądz proboszcz Tadeusz Wołowiec.

Na zakończenie Pani dyrektor Marlena Gałęziewska, zapoznała obecnych z organizacją roku szkolnego 2019/2020. W nowym roku szkolnym w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Grudusku w piętnastu oddziałach klas I – VIII będzie się uczyło 221 uczniów. Do dwóch oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej będzie uczęszczało 27 dzieci sześcioletnich, natomiast do trzech grup w Punkcie Przedszkolnym będzie uczęszczało 63 dzieci w wieku od trzech do pięciu lat.

 

 

ZAPRASZAMY DO GALERII


 

 

2022 Copyright Zespół Placówek Oświatowych w Grudusku Rights Reserved