foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Placówek Oświatowych w Grudusku

PASOWANIE NA UCZNIA

04 października 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Grudusku odbyło się ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej. To bardzo ważne wydarzenie dla uczniów, rodziców, a także dla całej społeczności szkolnej.

Pierwszoklasiści odświętnie ubrani prezentowali się bardzo dostojnie. W apelu wzięli udział uczniowie klas pierwszych, wychowawcy, dyrekcja szkoły, rodzice oraz zaproszeni goście. Uroczystość prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Oliwia Jabłonowska, natomiast uczeń z klasy IV - Jakub Karzyński przywitał pierwszoklasistów pięknym wierszem.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, po odśpiewaniu hymnu państwowego pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor szkoły Marlena Gałęziewska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką ramion pierwszoklasistów. Tym samy pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Grudusku.

Doniosły moment pasowania poprzedził znakomity występ uczniów z klasy IA i IB. Dzieci miały okazję zaprezentować wszystkim obecnym swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Śpiewając piosenki i deklamując wiersze udowodnili, że jest to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia.

Na zakończenie, bohaterowie uroczystości otrzymali dyplomy pasowania na ucznia, legitymacje i upominki. Po zakończeniu części oficjalnej nadszedł czas na pamiątkowe zdjęcia, życzenia i podziękowania. Następnie wszyscy uczestnicy udali się do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Ta szkolna uroczystość dostarczyła pierwszakom niezapomnianych przeżyć, rodzicom wiele wzruszeń, nauczycielom dumy i radości z nowo przyjętych uczniów. Mamy nadzieję, że każdy dzień w naszej szkole przyniesie naszym pierwszoklasistom  wiele radosnych chwil. Życzymy im samych sukcesów w nauce.

 

ZAPRASZAMY DO GALERII

 


 

2022 Copyright Zespół Placówek Oświatowych w Grudusku Rights Reserved