foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Placówek Oświatowych w Grudusku

EKO MISJA

W miesiącu czerwcu odbyła się w naszej szkole lekcja pokazowa , która była zwieńczeniem przeprowadzonej wcześniej akcji „Eko Misja - Nie Marnuję. „Eko Misja” to projekt Banków Żywności prowadzony z udziałem doświadczonych pedagogów w szkolnych placówkach w całej Polsce, związany z poważnym problemem marnowania żywności w gospodarstwach domowych, w tym z zasadami jej prawidłowego przechowywania. Dzięki ciekawym materiałom edukacyjnym, a także atrakcyjnej formule zajęć dydaktycznych, dzieci uczą się dlaczego tak ważne jest aby nie marnować jedzenia. Dodatkowo, widoczny udział w projekcie ma polska firma Amica, która odpowiedzialna była za merytoryczną część poświęconą samemu przechowywaniu żywności.

Nasza szkoła jako pierwsza w Polsce brała udział w akcji i jako pierwsza przeprowadziła lekcję edukacyjną z uczniami klasy Va pod kierunkiem pani Zofii Benbenkowskiej. Podczas lekcji, poruszano szereg ciekawych i ważnych kwestii związanych z zasadami prawidłowego przechowywania żywności. Akcja „Eko Misja nie Marnuję” realizowana przez Federację Polskich Banków Żywności, finansowana jest ze  środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Materiały i scenariusz powstał przy wsparciu marki Amica oraz innych partnerów akcji. Patronat honorowy nad programem pełni Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Środowiska, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Instytut Badań Edukacyjnych

 

 

ZAPRASZAMY DO GALERII


 

2022 Copyright Zespół Placówek Oświatowych w Grudusku Rights Reserved