foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Placówek Oświatowych w Grudusku

DZIEŃ PATRONA

Każdego roku w naszej szkole obchodzony jest Dzień Patrona- Władysława Broniewskiego. Odbywa się to zawsze w jego dzień urodzin, czyli 17 grudnia. Podczas tej uroczystości staramy się przypomnieć sylwetkę tego wielkiego Polaka, którego śmiało zaliczyć możemy do grona Ojców Niepodległości.

W tym roku szkolnym akademię przygotowywali uczniowie klas VI pod kierunkiem pani A. Szczyglak oraz p. M. Krzyczkowskiej. W montażu słowno- muzycznym wykorzystano życiorys Broniewskiego oraz utwory tegoż autora, a wśród nich najsłynniejszy „Bagnet na broń”, a także„ Żołnierz polski”, „ Młodość”, „List z więzienia” czy fragment utworu „ Mazowsze”.

Wśród utworów muzycznych znalazły się takie piosenki jak „ Wind of change” zespołu Scorpions, „ Dom” Cleo, „ Uwierz Polsko”- w wykonaniu naszych uczniów, a zarazem prowadzących- Mai Klei i Błażeja Jędrzejewskiego oraz chóru szkolnego pod kierunkiem p. J. Rutkowskiej. Dodatkowo „ Rozkwitały pąki białych róż” zaśpiewała młodsza koleżanka Zuzanna Bęcławska.

W programie wykorzystano również dwa klipy : „ Legiony”- Mateusza Ziółko oraz „ Partyzant” zespołu Dżem. Wszystko podsumowała p. dyrektor Marlena Gałęziewska, która podziękowała uczniom i opiekunom za przygotowany występ.


 

2022 Copyright Zespół Placówek Oświatowych w Grudusku Rights Reserved