foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Placówek Oświatowych w Grudusku

DZIEŃ PATRONA

Dnia 19 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Grudusku miały miejsce uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły. W tym roku przypada również 120. rocznica urodzin poety – żołnierza.

Uroczystą akademię pod okiem pani Pauliny Nawrockiej oraz Mirosławy Krzyczkowskiej przygotowali uczniowie zarówno Szkoły Podstawowej, jak i Gimnazjum. Dzięki nim oraz pięknej scenografii, przygotowanej przez panią Zofię Benbenkowską, mieliśmy możliwość niemal przenieść się w czasie i jeszcze lepiej poznać życie i twórczość naszego patrona. Aktorzy świetnie odegrali swoje role. O skomplikowanym życiu Władysława Broniewskiego opowiedziała nam jego wnuczka Ewa Zawistowska, którą brawurowo zagrała Oliwia Jabłonowska z klasy VIa, a małego Broniewskiego pięknie odwzorował Piotrek  z klasy III, zaś twórczość poety przybliżyli nam wspaniali recytatorzy z różnych klas. Niezwykłych wrażeń dostarczyli nam również szkolni chórzyści, przygotowani przez panią Jolantę Rutkowską.

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że Władysław Broniewski – patron naszej Szkoły – to postać o skomplikowanym, ale jakże barwnym życiorysie, a przez to jeszcze ciekawszej twórczości.

Zapraszamy do galerii

2022 Copyright Zespół Placówek Oświatowych w Grudusku Rights Reserved