foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Placówek Oświatowych w Grudusku

TYDZIEŃ NAUK MATEMATYCZNO – PRZYRODNICZYCH

W dniach 23.04.–27.04.2018r w naszej szkole odbywał się Tydzień Nauk Matematyczno – Przyrodniczych.

 

W poniedziałek odbył się projekt z geografii „Z wizytą u naszych sąsiadów”, przygotowany przez uczniów klas II. Celem projektu było przedstawienie warunków naturalnych oraz cech gospodarki i atrakcji turystycznych Litwy, Ukrainy, Słowacji i Niemiec.

Wtorek zarezerwowany był dla sportu. Bawiliśmy się pod hasłem „Sport na wesoło”. Uczniowie startowali w następujących konkurencjach:

  • Przeciąganie liny – chłopcy – chłopcy; dziewczynki - dziewczynki
  • Jazda na wózkach- rolkach
  • Skok na piłkach kangurkach.

Najsilniejszym uczniem naszej szkoły okazał się Jakub Dębiec z klasy II b, który przeciągnął za pomocą liny dwóch uczniów.

Środa to Dzień Matematyki. Uczniowie na korytarzu szkolnym mieli okazję sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia, mogli wziąć udział w konkurencji logicznej „Zapałki” oraz rozwiązać krzyżówkę matematyczną. Druga część Dnia Matematyki odbyła się w hali sportowej, gdzie m.in. recytowano wiersze matematyczne. Uczniowie pisali też dyktando matematyczne, układali rozsypankę wyrazową. Mogli też uczestniczyć w kalamburach – przedstawiano podstawowe pojęcia matematyczne. Publiczności zaprezentowany został wywiad przeprowadzony wśród uczniów dotyczący zagadnień matematycznych. Reprezentanci poszczególnych klas wykonali plakat z figur matematycznych i ułożyli hasło reklamujące matematykę. Na zakończenie chętni uczniowie i nauczyciele wzięli udział w zabawie „Bingo matematyczne” Dzień matematyki został przygotowany przez uczniów klasy II A..

Również uczniowie klas 4-6 mieli okazję sprawdzić się matematycznie. Podczas przerw rozwiązywali krzyżówkę, zapałczane wzory i równości oraz uzupełniali dyktando matematyczne.

W czwartek, cała społeczność uczniowska wzięła udział w imprezie ogólnoszkolnej „Dzień Ziemi”. Tegorocznej uroczystości przyświecało hasło „CHROŃMY ZIEMIĘ”. Uczniowie klas II, IVa szkoły podstawowej i IIa oddziałów gimnazjalnych pod kierunkiem pań: L. Gortad, A. Zdziarskiej i B. Głozak przygotowały scenki mające na celu pokazanie innym, w jaki sposób szanować ziemię. Uczniowie obejrzeli również prezentacje przedstawiające skutki zaśmiecania ziemi. Chętni uczniowie mogli zaprezentować się wokalnie w piosence karaoke „Ziemia wyspa zielona”.

W piątek, uczniowie klas II przedstawili projekt pt. „Tesla vs Edison”. Celem powyższego projektu było przybliżenie biografii i zapoznanie uczniów z osiągnięciami fizyków. Tego samego dnia uczniowie mogli zobaczyć eksperymenty chemiczne w wykonaniu uczennic klas II oddziałów gimnazjalnych.

Przedsięwzięcie przygotowane przez nauczycieli przedmiotów matematyczno – przyrodniczych spotkało się z dużym zainteresowaniem uczniów, którzy chętnie brali udział w konkurencjach, mieli możliwość spojrzeć na przedmioty „ścisłe” z innej strony.

ZAPRASZAMY DO GALERII

2022 Copyright Zespół Placówek Oświatowych w Grudusku Rights Reserved