foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Placówek Oświatowych w Grudusku

30.10.2018 r. uczniowie klas IIa i IIb pod opieką nauczycieli E. Czajkowskiej, B. Gąsiorowskiej i A. Piłkowskiej wybrali się na wycieczkę do Ciechanowa.

Celem wyjazdu był pobyt w Sali edukacyjnej „Ognik” Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie oraz zwiedzanie Zamku Książąt Mazowieckich.

 

O godzinie 900 spotkaliśmy się ze strażakami, którzy przeprowadzili zajęcia z zakresu bezpieczeństwa z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej i sprzętu pożarniczego. Pokazano czujniki dymu i tlenku węgla oraz przeprowadzono ewakuację z miejsca zadymienia. Uczniom bardzo podobały się zajęcia, ale największe wrażenie zrobił sprzęt strażacki, którym dysponuje straż. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Po spotkaniu ze strażakami udaliśmy się do Zamku Książąt Mazowieckich. Pan przewodnik oprowadził nas po zamkowych izbach.  Oglądaliśmy broń i rycerskie zbroje, wysłuchaliśmy legend związanych z tym miejscem. Na pamiątkę przywieźliśmy pocztówki i foldery. Zadowoleni z wycieczki wróciliśmy do szkoły.

 

   

 

 

 

2022 Copyright Zespół Placówek Oświatowych w Grudusku Rights Reserved